Samo je nedoststak sportske sreće spriječio Omladinski fudbalski klub Brdo da se iz Trna vrati bez bodova. U osmom kolu Druge fudbalske lige, grupa zapad, korektnoj ekipi Sloge parirali su u svim elementima fudbalske igre.

Gosti su dobro otvorili susret, imali više loptu u svojim nogama, pokušavali pas igrom stići do golmana domaćih. Raskvašen teren nije bio saveznik za nadigravanje i fudbalske sladokusce, ali sve do odlučujućeg gola u 40. minuti susreta, Brdo je kontrolisalo utakmicu.

Na samom početku drugog poluvremena nekoliko veoma zanimljivih detalja u kaznenom prostoru Sloge koji su mogli ovu utakmicu odvesti u potpuno drugom smjeru. U 49. minuti sporni momenat. U kaznenom prostoru domaće ekipe oboren je Karupović, ali glavni sudija susreta se nije oglasio i samo je odmahnuo rukom da se igra nastavi. Protesti igrača Brda nisu urodili plodom tako da je ostalo minimalno vodstvo sastava iz Trna. Nakon toga kolosalna prilika da Brdo izjednači rezultat. Sjajnu šansu je imao Ibričić ali njegov šut iz otvorene pozicije nije predstavljao veći problem za golmana domaćih. Mogli su gosti još jednom do izjednačenja, iz prekida, ali se nisu najbolje snašli u izglednoj situaciji.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao iako je trener Brda pokušao osvježiti napad i iščupati neriješen rezultat. U fer i korektnom susretu podijeljeno je osam žutih kartona. Posebno su bili kobni za gostujuću ekipu koja ni naredne utakmice neće biti kompletna što treneru OFK Brdo, Mirzi Alkiću, predstavlja dodatni problem u pripremi naredne, veoma važne i teške utakmice.

“Ostaje žal za propuštenom prilikom jer mogli smo ostati neporaženi. Raskvašen teren je bio dodatni problem, ali ova utakmica je iza nas i slijedi novo iskušenje. Dolazi nam lider prvenstva, Jedinstvo iz Žeravice i valja nam se dobro pripremiti. Kao što vidite, prvih 6-7 ekipa su prilično izjednačene i uloži ćemo maksimalne napore da dođemo do povoljnog rezultata”, ističe trener OFK Brdo, Mirza Alkić.

Nakon osmog kola Druge fudbalske lige, grupa zapad, došlo je do smjene na čelnoj poziciji. U derbi susretu Jedinstvo je u Žeravici bilo bolje od Slobode iz Mrkonjić Grad a i tako preuzelo lidersku poziciju.