U utakmici 2. kola druge lige RS, zapad,  odigranoj danas u  Dubici fudbaleri OFK Brda poraženi su od domaćeg Borca sa 2-0.

Fudbaleri dubičkog Borca opravdali su ulogu favorita u današnjem susretu 2. kola drugoligaškog zapada. Za fudbalere Omladinskog fudbalskog kluba Brdo prevelik je bio hendikep izostanak dvojice standardnih prvotimaca, Harambašića i Miljevića.

Borac je od početka susreta diktirao tempo igre, dok su žuto-plavi vrebali prilike iz kontri  i polukontri. Prvi gol je postignut iz slobodnog udarca. U 15.minuti ponajbolji pojedinac utakmice Bunić sa nekih dvadesetak metara, preciznim udarcem prebacuje živi zid Brda i pogađa mrežu nemoćnog Babića.

Domaći su imali još nekoliko dobrih prilika, ali rezultat se nije mijenjao. Mogao je, ali nakon jednog naleta Kuridže ,sudija nije poštovao prednost, iako je krilni napadač Brda bio u veoma izglednoj situaciji nakon što ga domaći fudbaler nije zaustavio niti prekršajem.

Domaćoj ekipi je i u drugom poluvremenu trebalo petnaest minuta za novu radost. Za 2-0 pogodio je Pralica u 60. minuti. Bio je to konačni rezultat susreta Borac-Brdo. Narednog vikenda Omladinski fudbalski klub Brdo na Vedrom polju dočekuje banjalučki BSK.