Početak sezone kao iz snova. Odlična igra, pet golova u mreži protivnika i ispunjenje tribine stadiona Vedro polje. Raduje što je Brdo bilo ekipa u kojoj su svi fudbaleri pružili maksimum.

Krenulo je golom Mijića na asistenciju veoma zapaženog Kuridže koji je asistirao i kod gola Isakovića za 2-0. U drugom poluvremenu je nastavljena dominacija Omladinskog fudbalskog kluba Brdo.

Danilo Kuridža

Za 3-0 pogađa Kuridža, a Karajica za visokih 4-0. Najbolji pojedinac susreta Brdo-Polet, mladi Kuridža u 82. minuti stavlja tačku na i.

Trijumfom 5-0, fudbaleri Brda su dali jasno do znanja da bi i ova sezona mogla biti obilježena njihovim odličnim rezultatima. Naravno, nema euforije jer narednog vikenda slijedi gostovanje u Bosanskoj Dubici. Odlična prilika da vidimo da li su izabranici Mirze Alkiće i Gorana Kecmana spremni na novi iskorak.

Druga liga RS zapad, 2022/23
1. Kolo | 7 August 2022 | 17:30
Stadion: Vedro polje, Hambarine
Publika: 200

OFK BRDO  – OFK Polet 1926 5-0

Strijelci: Mijić (Kuridža), Isaković (Kuridža), Kuridža (Vujatović), Karajica (Kuridža), Kuridža (Trkulja)
Žuti kartoni: Harambašić, Kuridža

OFK BRDO-FK POLET 5-0. ODLIČAN PRVENSTVENI START KLUBA KOJI ŽIVOT ZNAČI.