Do dvanaeste prvenstvene pobjede izabranici Mirze Alkića došli su u duelu sa Jedinstvom iz Žeravice. Po jedan pogodak u prvom i drugom poluvremenu, dovoljno za nastavak boravka u vrhu tabele drugoligaškog zapada.
Pobjedi nema prigovora, tako da je danas na Vedrom polju slavila bolja ekipa. U nešto laganijem ritmu, treba priznati bez Edinja i Stevića, važnih karika u napadu žuto plavih, krenuli su domaći fudbaleri.
Brdo je ofanzivnije, ima posjed, pas igru, ali gol smo vidjeli tek u 38.minuti. Prije toga, odlična prilika za Trkulju nakon prodora Isakovića. Gosti su kapitulirali sedam minuta prije kraja prvog poluvremena.
Iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, nakon igranja rukom gostujućeg odbrambenog fudbalera u kaznenom prostoru, kapiten Vahid Karupović je bio siguran.
U drugom dijelu susreta, potpuna dominacija OFK Brda. Nagrada stiže u 63. minuti kada Marmat sjajno pogađa glavom za 2-0, nakon odličnog centaršuta Dedića. Prije toga Marmat nije bio precizan nakon duge lopte kojom ga je u „trepavicu“ pogodio Miljević.
U listu strijelaca se mogao upisati i danas veoma zapaženi Okori koji se u velikom stilu vratio nakon problema sa zadnjom ložom. Narednog vikenda, Brdo putuje u Čelinac. Dobra prilika da se nastavi serija odličnih rezultata i igara.

Druga liga FSRS Zapad 2023/24.
23. kolo | 20. april 2024.
Stadion: Vedro polje, Hambarine
Gledalaca: 100
OFK BRDO – FK Jedinstvo 2-0
Strijelci; Karupović 38′ i Marmat 62′

OFK Brdo: Vidović, Dedić, Karupović, Bundalo, Harambašić, Okorie, Miljević, Marmat, Miodragović, Trkulja, Isaković

Rezerve: Babić, Karagić, Mijić, Stupar, Trkulja D, Thomas, Dragić, Behlić

OFK BRDO- JEDINSTVO ŽERAVICA 2-0