Proteklog vikenda odigrani su susreti 4. kola Omladinske lige BiH, grupa zapad. Juniori Omladinskog fudbalskog kluba Brdo su još jednom pokazali da se nalaze u odličnoj formi. Nakon gostovanja u Banja Luci, Brdo je među tri ekipe koje ovog proljeća nisu osjetile gorčinu poraza. Susret BSK – OFK Brdo odigran je na Gradskom stadionu pred oko 100 gledalaca rezultatom 1-1.

Domaći su došli u vodstvo u 39. minuti, ali juniori Brda predvođeni kapitenom, Anesom Vojnikovićem, brzo su reagovali i šest minuta kasnije rezultat je bio izjednačen. Gol za OFK Brdo je postigao Miljatović, pojačanje iz FK Rudara.

Mogla je ekipa Brda u drugom dijelu susreta i do pobjede, ali na kraju je bilo bez pobjednika. U protekla tri kola ekipa koju vodi Mirza Alkić je upisala pobjedu i dva neriješena susreta. On naglašava da je zadovoljan prikazanom igrom i zalaganjem i da s nestrpljenjem očekuje naredno prvenstveno iskušenje.

“Ono što danas kao trener juniora ističem požrtvovanost i velika borba do zadnje kapi znoja svih naših igrača. U zadnjoj liniji Trnjanin je spriječio nekoliko napada, Vojnikovic bio na visini zadatka, golman Bačić odbranio nekoliko šuteva. Vezna linija dala je zadnji atom snage, a da ne govorim o triu iz napada Forić, Miljatović, Kljajić koji su stvarali probleme protivničkoj odbrani.

U sljedećem kolu na naš stadion dolazi ekipa Kozare koja je i u ovom prvenstvu kao i prošle godine bez poraza.Bit će ovo veliki ispit za naše momke. Ističemo da naši juniori u prva četiri kola također ne znaju za poraz. Jer Brdo život znači”, naglasio je Alkić.

Sastav Kozare ima maksimalan broj bodova iz četiri utakmice i gol razliku 19-6.

Čestitamo našim mladim fudbalerima u nadi da mogu borbenom i kvalitetnom igrom uz maksimalno zalaganja, iznenaditi Kozaru i prirediti nam još jedno veliko zadovoljstvo.