Nakon dvije pobjede i jednim neriješenim rezultatom na domaćem terenu, te jednom pobjedom i 2 poraza na gostovanjima naši momci su u 7. kolu uspjeli ušisati još jednu pobjedu i nova 3 boda na bodovni raćun i tako se učvrsiti na 4. mjestu 2 lige RS Grupa Zapad.

Ovog puta dočekali smo posljednjeplasirani “Proleter” iz Teslića.Gosti sa imperativom pobjede jer u dosadašnjem djelu prvenstva nisu uspjeli upisati ni jedan bod. Da neće biti laka utakmica vidjeo se odmah na početku, jer su gosti došli sa defanzivnim namjerama, te se fokusirali da stvaraju prilike iz kontra napada.

Ipak znali smo namjere protivnika, te se tako i postavili, bez prevelikog srljanja, tjerali smo protivnika na greske sto se i isplatilo. Prv izgledniju priliku je imao povratnik iz Koarackog Bratstva, Kobas koji samo nakon nekoliko minuta, šutira glavom pored stative gostujućeg gola. Kobas je odmah zaigrao od početka, jer je naš, do sada, najbolji strijelac MIličević zbog grubog starta protiv Šamca, kažnjen sa 8 utakmica ne igranja.

Tako su se sve većom terenskom inicijativom i redale šanse, pa smo do dvadesete minute zabiljećili stativu Mešića, Radakovićevu prečku, dvije izgledne prilike Stegića sa 5 metara udaljenosti, te slobodan udarac danas fenomenalnog Ibirčića,u kojem je pogodio još jdnu prečku i koji je još jednom pokazao da nije za staro gvožđe, i praktički simultakom riješio današnjeg pobjednika.

Da su njegovi slobodni udarci nešto posebno već je pokazao prilikom prvo udarca, a sa drugim slobodnim udarcem u 19 minuti, gdje je nakon solo prodora i srušen od strane protivnika, dokazao je svoje umijeće. Napomenimo samo da je ovim startom protivnik dobio direktan crveni karton kao posljedni igrač odbrane. U golu uživajte gledajući video:

Majstorski, skoro iz mjesta za vodstvo od 1-0.

Bilo je to i se u prvom poluvremenu. Od sada se protivnik isključivo posvetio odbrani, i sve smo teže uspjevali napraviti šanse, ali isto tako smo bili dovoljno strpljivi te dočekali pravu priliku. U prilogu još jedan video prvog gola iz druge perspektive te još jedna majstorija Ibričića za konačnih 2-0. Ovaj put i igre i za konačnu potvrdu igrača utakmice:

Ovom pobjedom izbili smo na četvrtu poziciju, što je svakako historijski uspjeh. Nadamo se pozitivnom trendu i u buduće, i sve većpj podršci naših navijača koji će nadamo se, u narednom periodu sve lakše moći pratiti naše utakmice.