Fudbaleri OFK Brda savladali su u 17. kolu druge lige zapad u gostima ekipu FK BSK-a rezultatom 3-2 i tako dospjeli na sedmu poziciju na tabeli.

Trener OFK Brda Goran Kecman istakao je da njegova ekipa nisu ušli u utakmicu na način koji su željeli , ali vrlo dobrom igrom u drugom poluvremenu uspijeli su doći do pobjede.

“Prije svega čestitam domaćinu na fer i korektom dočeku.
Pa otvorili smo slabo utakmicu sa puno tehnički grešaka ,gdje je domaćin uspio da nas dosta dobro pritisne i pravi opasnost po gol. Slabo smo branili prekide ,što je domaći i iskoristio i postigao pogodke. Od 35 minute smo se uspjeli malo posložiti i počeli smo konstanto igrati na njihovoj polovini i stvarati šansu za šansom. Pred kraj smo iz prekida uspjeli smanjiti rezultat i vratiti se u utakmicu.
Drugo poluvrijeme smo se mi sve pitali i diktirali tempo utakmice ,u svim segmentima smo bili bolji od domaćina, i na kraju zasluženo pobjedili.-rekao je Kecman i dodao

“Igramo utakmicu po utakmicu ,nemamo nikakav pritisak rezultata. Stvaramo ekipu na malo duže staze i idemo svaku utakmicu na pobjedu” – istako je trener Brda Goran Kecman.