U okviru šestog kola Druge lige FS RS grupa Zapad ekipa OFK BRDO gostovala je u Donjoj Slatini kod ekipe Mladosti. Bio je ovo prvi susret u novijoj historiji između ova dva kluba. Naši momci poslije dobro odigrane utakmice sa Borcem iz Šamca otišli su na ovo daleko putovanje ubjeđeni da mogu napraviti dobar rezultat. Iako oslabljeni neigranjem prvog strijelca ekipe Miličevića te nedovoljno oporavljenih nekoliko igrača ostvarili su veliku pobjedu na gostujućem terenu.

Prvo poluvrijeme

Od samog početka naši momci krenuli su utakmicu sa mnogo trke i tempa što je bio dogvor iz svlačionice, da se na ovaj način skrati prostor protivniku. Redale su se i poluprilike da bi iz prve prave akcije došli do vodstva u 9 minuti golom mladog igrača Radakovića. Nastavak utakmice svjesno smo prepustili domaćinu da vodi igru a mi vrebali iz kontra napada, te je takva igra urodila plodom kada iz jedne dobe kontre u 39 minuti Radaković svojim drugim golom povećava vodstvo na 0 : 2 .Sa ovim rezultatom otišlo se na odmor. Vrijedi istači da je nervozna ekipa Mladosti u 20 minuti ostala sa igračem manje zbog crvenog kartona koji je dobio igrač domaćih. Moramo kazati da smo dobro skautirali protivničku ekipu te da je naš kapiten u prvom poluvremenu igrao flaster igrača na najboljeg igrača i strijelca Mladosti Džafera Džafića, koji gotovo da nije primio loptu za 45 minuta. Napomenimo da je Džafić bivši igrač nekoliko prvoligaških klubova BiH.

Drugo poluvrijeme

U drugom poluvremenu krenuli smo odmah po treći pogodak te da utakmicu privedemo kraju. Domaćin i dalje nervozan te u 61 minuti ostaje i bez drugog igrača koji je zaradio drugi žuti karton. Ovim kartonom dosta nam je oalkšan posao i već u 78 minuti Ibričić u maniru rasnog strijelca poslije dva driblinga daje pogodak za velikih 0 : 3.

Sve što je domaćin uradio kada nam je pala koncentracija i kada smo Džafiću dali malo više prostora, pokazao je o kakvom se igraču radi i pogodio našu mrežu u 88 minuti za konačnih 1 : 3.

Velika pobjeda ostvarena u gostima lansirala nas je na peto mjesto na tabeli poslije šest odigranih kola. U sljedećem sedmom kolu domaćini smo posljedneplasiranoj ekipa na tabeli, Proleteru iz Teslića. Očekujemo da će naši momci nastaviti pobjednički niz. Ovom prilikom sve čestitke igračima koji iz utakmice u utakmicu pokazuju da neće biti lak protivnik nijednoj ekipi u ligi, te našem mladom treneru Alkiću koji je zaslužan za ovako dobre rezultate. Poslije povratka sa dalekog puta, iako su bili kasni sati, uprava kluba dočekala je sretne igrače na našem stadionu te im prva čestitala veliku gostujuću pobjedu, i ovim gestom pokazala koliko dobar posao radi u posljednje vrijeme.

U prilogu nekoliko slika i kratki video iz autobusa i povratka kući.