A, moglo je biti i drugačije.

Vjerujemo da se slažete s našim mišljenjem kada je riječ o ishodu današnjeg susreta između Brda i Slobode iz Mrkonjić Grada. Završilo je 1-2. Još jednom, tako blizu, a tako daleko. Međutim, raduje što se ekipa žuto-plavih borila i “ginula” do posljednjeg sudijskog zvižduka. Dva kiksa odbrane Omladinskog fudbalskog kluba Brdo, bila su dovoljna za dva gola ekipe iz grada gdje su udareni temelji Bosne i Hercegovine.

Gosti su i prije toga mogli do vodstva, ali prvi gol postižu sredinom prvog poluvremena. Nakon gostujućeg gola u 23. minuti, Brdo uzvraća i prvi napad nakon primljenog gola donosi udarac s bijele tačke. Harambašić je bio siguran i rezultat je izjednačen. Međutim, nova nepotrebna greška, donosi još jedan gol u mreži Vidovića, trinaest minuta prije kraja prvog poluvremena.

U 85. minuti smo bili sigurni da Sloboda neće doći do cijelog plijena na stadionu Vedro polje. Kazneni udarac izvodi Harambašića, ali golman gostiju Patković je prisebniji i ruši snove domaćina da može ostati neporažen u današnjem ogledu.

Šefa stručnog štaba Omladinskog fudbalskog kluba Brdo, Mirzu Alkića smo zamolili da nam prokomentariše današnju utakmicu.

“Dobra i otvorena utakmica na obje strane .Ekipa Slobode nije iskoristila dvije prilike u prvom poluvrmenu. U drugom su bili u podređenom položaju. Imali smo stativu, i promašili smo penal u 85. minuti. Naši momci su se zalagali, dali zadnji atom snage, i ostaje žal jer je najrealniji rezultat bio neriješen”, konstatuje Alkić.

Brdo je na 11. mjestu, daleko od timova koji se bore za opstanak. Sloboda je ostala na dva boda zaostatka iza vodećih Laktaša.