Bila je to utakmica za infarkt u punom smislu te riječi. Nakon prošlonedjeljne pobjede u duelu sa ekipom Jedinstva, porasli su i apetiti sastava Mirze Alkića.

Na samom otvaranju utakmice sve je krenulo u željenom pravcu. Ni izuzetno tvrd teren nije omeo brzonogog Mikića da uz mnogo sreće zatrese mrežu golmana domaće ekipe. Ali, siguran sam da dijelite mišljenje da hrabre prati sreća. Bila je to akcija koja je imala glavu i rep. Karupović je odigrao do Pekije koji glavom prebacuje do izuzetno raspoloženog Sarhatlića koji centrira do jučer upornog i agilnog Mikića koji postiže prvi gol u dresu Brda.

Do zasluženog izjednačenja domaći dolaze sredinom prvog poluvremena. Mala konfuzija u odbrani Brda bila je dovoljna za poravnanje rezultata. U nekoliko navrata Proleter je mogao do vodstva ali sreća je bila na strani kluba koji život znači.

Na samom kraju prvog poluvremena, Vujatović je pokazao kako se uz mnogo osjećaja može postići pogodak za vodstvo. Međutm, lopta se odbija od šipke koja se nalazi u okviru gola i služi za zatezanje mreže. To je bio povod za veliki pritisika prema sudijama, iako smo tako jasno vidjeli da je lopta završila iza leđa domaćeg golmana.

Mala neodlučnost sudije Garića i počinje pritisak na sudijsku trojku koji nije jenjavao do 112.minute i kraja susreta. Odavno nisam prisustvovao susretu da se toliko puta pomenula uža i šira porodica sudijske trojke i delegata. Kao dugogodišnji komentator utakmica Premijer lige BiH,utakmica reprezentacije BiH, brojnih sportskih događaja u zemlji i inostranstvu, nisam ispratio toliko pritiska na sudije i delegata meča. Samo zahvaljujući pojačanim policijskim snagama sudije su okončale susret u Tesliću.
Kada su se strasti smirile, nakon konsultacija sa svojim pomoćnicima i delegatom, pokazano je na centar. Rezultatom 1-2 odlazi se na odmor.

Očekivali smo uraganski početak drugog poluvreman i atake Proletera prema golu, jučer sigurnog Vidovića. Ali, Pekija na samom početku nastavka susreta postiže treći gol za klubnkoji život znači. Brdo se dobro i organizovano brani i uz mnogo požrtvovanja i borbe. Niti nekoliko fkaša u terenu, jedna je i pogodila Vujatovića dok je ležao na zemlji, nisu pokolebale fudbalere Brda da dođu do bodova. Domaći su u 65.minuti uspjeli smanjiti vodstvo iz kaznenog udarca.

Nekoliko minuta prije gola nakon jednog duela na zemlji je ostao ležati Pekija i naprosto smo ostali u velikom iščekivanju je naš fudbaler je nepomično ležao na terenu. Na svu sreću neće to biti duel koji će ostaviti trajnije poslijedice na zdravlje ovog stamenog fudbalera. Kako se utakmica bližila kraju napetost na terenu ali i tribinama je rasla do usijanja. Od najmanjeg duela se dizala galama i zaista sudiji Gariću treba odati priznanje jer nije dozvolio da mu tribine vode utakmicu. Ukoliko smatrare  da je potpisnik ovih redova pristrasan, snimak susreta će vam datu jasne odgovore.

Uz podršku policijskih snaga nakon završetka utakmice, okončana je ova fudbalska priča u kojoj su fudbaleri kluba koji život znači još jednom postali naši sportski heroji jer valjalo je jučer sačuvati obraz i viteški se boriti za boje kluba.

Trener Kecman je jučer pokazao kako se vodi ekipa u kriznim situacijama. Kada je riječ o saradnji Alkić- Kecman, imate osjećaj kao da traje desetljećima.

U više navrata jučer ste mogli čuti povike s tribina, “seljaci”, upućene fudbalerima i rukovodstvu Omladinskog fudbalskog kluba Brdo, pa i vašem reporteru. Ali, želim vam reći da sam jučer u Tesliću upoznao mnogo ljudi koji su mi nakon utakmice prišli i pružili ruku, naglašavajući profesionalnost u radu i da prate naše aktvnostu na razvijanju kluba. Kada je riječ o “seljacima”, pozivamo sve dobronamjerne ljubitelje fudbala iz Teslića na Vedro polje da vide kako se organizuje utakmica i poštuje protivnička ekipa. Mi volimo naše Brdo, ali nikada nećemo dozvoliti da gledaoci protivničkih ekipa u strahu dolaze i odlaze s našeg stadiona.

Proleteru želimo mnogo sportske sreće u nastavlku prvenstva i da ih još jednom pobjedimo ove sezone. Ukoliko budu bolji, mi ćemo im čestitati, a naši navijači aplauzima odati priznanje, jer tako to rade “seljaci” koji vole svoje i ne mrze tuđe.